Plejada Świętych "Wielkie Imieniny"
stara strona
facebook 
Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej :
XI Wielkie Imieniny Plejada Świętych 2017

17 listopada 2017r. w Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbyła się XI Diecezjalna Plejada Świętych – Wielkie Imieniny, zorganizowana przez Proboszcza Parafii p.w. św. Piotra i Pawła w Zwróconej – ks. Krzysztofa Ziobrowskiego oraz Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej.

Gospodarzem uroczystości oraz głównym fundatorem nagród był Burmistrz Ząbkowic Śląskich- Pan Marcin Orzeszek oraz Starosta Powiatu Ząbkowickiego –Pan Roman Fester. Uroczystość zaszczycił swą obecnością: Jego Ekscelencja Ks. Biskup Świdnicki Ignacy Dec , oraz duchowieństwo : ksiądz Prałat Marian Mądry , ksiądz  Kanonik Daniel Słowik.


Udział w  konkursie oceniała komisja w składzie: przewodnicząca komisji – pani Maria Kurzyp - nauczyciel języka polskiego S.P. nr 3 w Ząbkowicach Śl. Członkowie komisji: ksiądz Daniel Słowik, pani Aneta Klinke-Osadnik - nauczyciel religii w LO w Ząbkowicach Śl., pani Elżbieta Mostowy – pracownik Biblioteki Publicznej w Ząbkowicach Śl., pani Joanna Rudnicka- nauczyciel języka polskiego Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śl., pani Bożena Kozera- dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej.


Oprawę muzyczną zapewnili: pani Małgorzata Przyjemska – nauczyciel S.P.nr 3 w Ząbkowicach Śl. a także pan Roman Pinkowski nauczyciel religii w S.P. w Braszowicach.Konkurs prowadzili: pani Agnieszka Oleasz - nauczyciel matematyki w S.P. z O.P. w Zwróconej i ksiądz Krzysztof Ziobrowski- pomysłodawca całego konkursu. Dekorację wykonała pani Urszula Galeja - nauczyciel religii w Szkole Podstawowej w Zwróconej. W pracach przygotowania do konkursu brali udział: pani Magdalena Kolanek, pani Wiesława Płachytka, pani Dorota Antczak, pani Małgorzata Konarska, pani Grażyna Masina, pani Irena Piotrowska, pani Adriana Wójcik, pani Henryka Skrakowska, pani Barbara Nowak pani Katarzyna Dłubacz.


Konkurs odbył się w trzech kategoriach : przedszkola, klasy I-III i klasy IV-VII. W pierwszej części wystąpiło 9 przedszkoli Gminy Ząbkowice Śląskie. Wszystkie reprezentowały bardzo wysoki poziom zarówno pod względem choreograficznym jak i scenograficznym.
Wszystkie zajęły I miejsce.

Natomiast w kategorii klasy  I-III
I miejsce zdobyli: Jagoda Stankowska – Szkoła Podstawowa Bardo, Jakub Szymański- Szkoła Podstawowa nr 1 Pieszyce, Patrycja Hut, Jakub Nyklewicz, Aleksandra Różańska, Nikola Olejnik- Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkowicach Śl.
II miejsce – Martyna Szeniszewska, Blanka Dusza, Kamila Kułaga- Szkoła Podstawowa nr 2 Polanica Zdrój, Adam Bartkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 Ząbkowice Śląskie, Zuzanna Jania- Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej,
III miejsce – Maja Bandziak- Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuszycy, Hanna Kilarska- Szkoła Podstawowa nr 1 Pieszyce, Igor Papiński, Julia Sawicz- Szkoła Podstawowa nr 1 Ząbkowice Sl., Justyna Michalik-  Szkoła Podstawowa w Mieroszowie
Wyróżnienia: Lena Stępień- S.P. nr3 w Głuszycy, Anna Łazarewicz- Z.P.S. Stolec, Przemysław Krzysztofiak – S.P. z O.P. w Zwróconej, Michalina Figiel- Z.P.S  nr3 w Wałbrzychu.


Kategoria klasy IV- VII
I miejsce- Katarzyna Błauciak- S.P.Bardo, Bartosz Szczucki-  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piławie Górnej, Tomasz Drejsler, Paweł Bryczka, Karolina Maciak- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ząbkowicach Śl., Justyna Dębińska, Julia Krawczyk, Amelia Karpiak – S.P.nr1 Ząbkowice Śl.
II miejsce- Aleks Głowacz- S.P. nr 1 Pieszyce, Izabela Kiepiela- S.P.nr1 Ząbkowice Śl., Antoni Tadeusiak, Agata Sikorska, Emilia Czyż- Z.S.P. nr 2 Wałbrzych
Wyróżnienia: Weronika Furcoń- S.P.nr 4 Bielawa, Hanna Kumko- S.P. Kłodzko, Zuzanna Ulińska, Maria Hercog, Jakub Buczyński, Karolina Mrowiec, Aleksandra Gałecka, Nadia Niemczynowska, Gabriela Socińska- Z.S.P Kudowa Zdrój, Karolina Wagnerowska- S.P.nr1 Pieszyce, Katarzyna Tuła- S.P.nr2 Ząbkowice Śląskie, Szymon Zawionka- S.P. nr2 Świebodzice, Bartłomiej Wojtal- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelaźnie.