Sulisek
stara strona
facebook 
Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej :
Sulisek 2013

 

 

W dniu 29 listopada bieżącego roku w  świetlicy wiejskiej w Sulisławicach odbył się już po raz  czwarty Gminny Festiwal  Piosenki Ludowej  "SULISEK  2013". Impreza została zorganizowana  przez Szkołę Podstawową w Zwróconej i podległe jej Centrum  Kształcenia w Sulisławicach. Jego celem jest popularyzacja kultury ludowej, przybliżenie jej walorów i kształtowanie wrażliwości muzycznej dzieci. W tegorocznym konkursie wystąpiły dzieci z 11 przedszkoli i 6 szkół podstawowych z terenu gminy Ząbkowice Śl. Ogółem na scenie zaprezentowało się aż 79 młodych artystów śpiewając indywidualnie lub zespołowo
w trzech kategoriach.

W kategorii przedszkole zwyciężyli:

  1. Zofia Dyda, Amelia Weźgowiec – Przedszkole nr.2 w Ząbkowicach Śląskich
  2. Julia Szczucka, Adrian Koczoń – Przedszkole nr.4 w Ząbkowicach Śląskich
  3. Adam Bartkiewicz – Przedszkole nr.2 w Ząbkowicach Śląskich

W kategorii klasy 1-3 :

  1. Julia Krawczyk – Szkoła Podstawowa nr. 1 w Ząbkowicach Śląskich
  2. Izabela Toporowska – Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej
  3. Patrycja Obrał, Magdalena Wierzbicka – Zespół Przedszkolno-Szkolny w Stolcu

W kategorii klasy 4-6:

  1. Emilia Licznar- Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej
  2. Klaudia Kłubowicz, Kamila Malawska, Martyna Obrał, Oliwia Lipka - Zespół Przedszkolno-Szkolny w Stolcu
  3. Wiktoria Prokop – Szkoła Podstawowa nr. 2 w Ząbkowicach Śląskich

 

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny wykonywanych utworów oraz piękne kolorowe stroje. Festiwal uświetniły swoimi występami panie z zespołu ludowego KGW  STOLCZANKI oraz dziecięce grupy taneczne z przedszkoli z Bobolic, Szklar i Szkoły Podstawowej w Zwróconej.

Konkurs został zorganizowany przy zaangażowaniu wielu nauczycieli i wychowawców przygotowujących występy dzieci oraz dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Ząbkowic Śląskich Pana Marcina Orzeszka, Starosty Powiatu Ząbkowickiego P. Romana Festera, Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śląskich, a także Senatora  RP P. Stanisława Jurcewicza, którego małżonka Pani Halina Jurcewicz,  już po raz trzeci objęła festiwal "SULISEK" swoim honorowym patronatem.

Wspaniały poczęstunek przygotowały panie z KGW z Sulisławic i rodzice dzieci ze szkoły ze Zwróconej. Organizatorzy szczególne podziękowania kierują do właścicieli agencji reklamowej WIST za pomoc w przygotowaniu dyplomów i statuetek, oraz właściciela linii "Miniobus" za zorganizowanie dojazdu dla dzieci.