Sulisek
stara strona
facebook 
Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej :
Sulisek 2010
 

 

Dnia 26 listopada 2010r. w świetlicy wiejskiej, w Sulisławicach odbył się I Gminny Festiwal Piosenki Ludowej „SULISEK 2010”. Impreza została zorganizowana przez Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej oraz Centrum Kształcenia w Sulisławicach.

 

Młodzi miłośnicy folkloru zaprezentowali swoje umiejętności w 3 kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VI.

Celem festiwalu była popularyzacja piosenki ludowej, rozwijanie twórczości dziecięcej oraz promowanie ludowego dziedzictwa kulturowego.

Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwróconej - Joanna Tofel.

Następnie rozpoczęły się zmagania konkursowe i występy dzieci. Prezentację młodych solistów oceniało profesjonalne jury w składzie: Halina Antoszczyszyn, Anna Józefowicz, Zbigniew Szermer i Andrzej Mazur.

Podczas trwania festiwalu panowała bardzo mila atmosfera, świetlica wiejska rozbrzmiewała gromkim śmiechem i wesołym śpiewem, nie tylko małych artystów, ale także widzów. Melodie znanych i mniej znanych piosenek ludowych doskonale przeniosły nas w klimat dawnych czasów. Można było również skosztować przepysznych wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sulisławicach a także wysłuchać krótkiego koncertu zespołu ludowego „Sulisławice”, który wszystkich urzekł jakością i doborem repertuaru.

Uwieńczeniem tak miłego dnia było ogłoszenie werdyktu przez jury.

W kategorii „przedszkolaki”: I miejsce zdobyli: Maciej Górowski z parą taneczną z Przedszkola nr 2 w Ząbkowicach Śl.

W kategorii klas I-III: I miejsce zdobyła - Wiktoria Prokop SP nr 2 w Ząbkowicach Śl.

W kategorii klas IV-VI: I miejsce zdobyła Weronika Wójcik  ze SP nr 2 w Ząbkowicach Śl. Weronika otrzymała również od pana Jerzego Organiściaka nagrodę Grand Prix „Złoty Sulisek” za najciekawiej zaprezentowaną piosenkę.

Ponadto każdy uczestnik otrzymał od Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwróconej - małego liska - pamiątkę konkursu. Słodkie podarunki dla każdego uczestnika ufundowali Marcin Orzeszek, Anna Józefowicz i Marek Jureczek. Sekretarz Gminy Iwona Aibin ofiarowała wszystkim placówkom kalendarze na rok 2011.

Całą imprezę poprowadziła Agnieszka Oleasz i Grażyna Masina, natomiast przygotowaniem i obsługą imprezy zajęli się Irena Piotrowska, Bogusława Cwek i  Paweł Oleasz z Centrum Kształcenia w Sulisławicach.

Dzieci bardzo się cieszyły i zapewniły, że za rok znowu wrócą do Sulisławic. Za odniesione sukcesy i pomoc w przygotowaniu do Festiwalu należy się szczególne podziękowanie rodzicom i nauczycielom.