Aktualności
Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej :

 

Szanowni Państwo i Drodzy Uczniowie!

Z uwagi na zamknięcie szkół i zawieszenie zajęć z powodu pandemii świetlica szkolna w Zwróconej pracuje w tym czasie zdalnie. Moi drodzy, zapewne już każdy z Nas nauczył się funkcjonować w dobie nauczania zdalnego. Obowiązek nauki, odsyłanie zadań, nauka organizacji czasu. Codzienne rytuały wydają się być już opanowane do perfekcji. Pobudka, toaleta, śniadanie, mała gimnastyka przed nauką, nauka, czy wreszcie czas wolny.

W tym trudnym okresie oferujemy uczniom pomoc przy bieżącym odrabianiu zadań domowych wg potrzeb oraz wsparcie i motywację do dalszej nauki. Zachęcamy do udziału we wspólnym czytaniu lektur w czasie zajęć świetlicowych- zwłaszcza klasy 1-3, dzięki czemu jeszcze bardziej można polubić czytanie. Aby, troszkę urozmaicić ten czas wychowawcy świetlicy szkolnej postanowili przygotować dla Was konkurs plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową  „Wigilijne życzenia”. Oczywiście konkurs z nagrodami, które odbierzecie po powrocie do szkoły. Pamiętając Was z zajęć świetlicowych wiemy, że posiadacie liczne talenty. Mamy nadzieję, że znajdą się wśród Was uczniowie chętni, którzy wezmą udział w konkursie.

Nauczyciele świetlicy są codziennie dostępni na platformie edukacyjnej Microsoft Teams lub poprzez dziennik elektroniczny po zakończeniu zajęć edukacyjnych, zgodnie z harmonogramem pracy świetlicy .

Pozdrawiamy i życzymy zdrowia!  Nauczyciele świetlicy

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!

Pragniemy poinformować, że w czasie nauki zdalnej biblioteka będzie pracować i będzie również możliwość udostępniania lektur, bajek, baśni i powieści z uwzględnieniem zaleceń sanitarnych. Wystarczy złożyć zamówienie na potrzebne pozycje za pośrednictwem dziennika elektronicznego przez wysłanie wiadomości do nauczycieli bibliotekarzy  lub poprzez zgłoszenie u wychowawców i nauczycieli. Książki wpiszemy na Wasze karty czytelnika, a na okładkach przykleimy karteczki z nazwiskami i imionami. Przygotowane pozycje będzie można w dogodnym czasie odebrać  w holu szkoły na parterze po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Wiemy, że w czasie lekcji zdalnych nie jesteście w stanie przyjść do biblioteki, ale książki mogą także odebrać rodzice, dziadkowie lub rodzeństwo w godzinach 8.00-15.00 Prosimy skorzystać z dzwonka przy drzwiach, wtedy pracownik obsługi umożliwi odebranie zamówionych pozycji. Serdecznie zachęcamy Was do czytania i zapraszamy do korzystania z oferty biblioteki. W czasie wolnym od nauki można zrelaksować się przy dobrej książce lub przeczytać wyznaczoną lekturę.

Biblioteka Szkolna poleca również….

Twój komputer jest zajęty? Aktualnie ktoś zdalnie na nim pracuje lub przygotowuje się do egzaminu? Nic straconego jeśli posiadasz smart fon lub tablet oraz dostęp do Internetu możesz wtedy skorzystać np. z aplikacji mobilnej w Google Play

WolneLektury.pl

Na liście książek znajdziesz dostęp do kilku tysięcy bezpłatnych utworów i audiobooków.

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania. Masz tę moc -  polecany ebook o Covid19

Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.


Polska-Poezja.pl

Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

Audio-Bajki.pl

Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

Bajkowisko.pl

Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube. Polskie Radio Dzieciom: Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności logowania.

Zawsze, gdy tylko masz ochotę na poczytanie lub posłuchanie książki!

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! 

Nauczyciele bibliotekarze

 

Ogłoszenia dyrektora szkoły
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
Zakończenie roku szkolnego 2019-2020
kończymy kolejny rok szkolny i żegnamy klasę ósmą
Egzaminy klasy 8
uczniowie klasy ósmej rozpoczynają egzamin kończący szkołę podstawową
Dzieci z naszej szkoły na Dolnosląskim Festiwalu Nauki
W Centrum Kształcenia w Sulisławicach i w zabytkowej kopalni w Szklarach odbywały się zajęcia z kategorii " Kopalnia niklu, chryzoprazu i opalu, Podziemna trasa edukacyjna w Szklarach Hucie"
Herosi przedsiebiorczości
Oddanie do użytku ogrodzenia boiska
Świeto Edukacji Narodowej 2019
Uroczysta Akademia z okazji "Dnia Nauczyciela"
Wiosna 2019 w naszej szkole
Festiwal Nauki 2019
Dzień Babci i Dziadka
Sulisławice 2019
Plejada Świętych 2018
Imieniny Świętych
27 Finał WOŚP
Orkiestra 2019
100 Lat Niepodległości
Uroczyste obchody Święta Niepodległości
Dzień Nauczyciela z Oskarami
Gminne Obchody 2018
Witamy I Klasę w naszej szkole
Pasowanie naucznia klasy I
Piknik rodzinny 2018
Wspomnienia z imprezy
Zawody w Świdnicy
Trójbój lekkoatletyczny
Razem w pełni sprawni
Promyk Słońca
Sukces w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY
Gratulujemy naszym uczniom
Franky Run 2018
I Bieg z nowego cyklu
I Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej
Na Patriotyczną nutę 2018
Ksiądz Biskup Ignacy Dec w naszej szkole
Wizyta Jego Eminencji w Zwróconej
Przedstawienie Wielkanoc 2018
Inscenizacja słowno-muzyczna
Dzień kobiet
Przedstawienie w szkole i w przedszkolu
Dzień babci i dziadka
Uroczystość w Sulisławicach
WOŚP 2018
orkiestra w szkole
..Dziady.. - przedstawienie
Adam Mickiewicz w naszej szkole
Centrum Kształcenia w Sulisławicach
Wioska Internetowa - kształcenie na odległość

Najczęsciej czytane