Aktualności
Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej :

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej

wygrali nowoczesną pracownię !!!

 

19 sierpnia Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej wzbogaciła się o zestaw składający się z 16 notebooków wraz z mobilną szafą umożliwiającą ich przechowywanie, przewożenie i ładowanie. Komputery zostały wyposażone w oprogramowanie umożliwiające zarządzanie pracownią oraz zdalną pracę z uczniem w formie online.

 

 

Sprzęt jest nagrodą dla szkoły, którą zdobyli uczniowie klasy ósmej w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Fundusze Norweskie i EOG oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Celem Konkursu było upowszechnianie wiedzy wśród uczniów, pracowników dydaktycznych, rodziców – na temat Funduszy Norweskich i EOG, ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski, państw-darczyńców tych Funduszy oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów.

Uczniowie niemal wszystkich klas, od czwartej do ósmej, rozpoczęli zmagania konkursowe już od 20 stycznia, natomiast ukończone w grupach prace zostały zebrane i przesłane do organizatora w terminie do 30 marca.

Prace odbywały się w bardzo trudnych warunkach ze względu na zdalną naukę i czas pandemii ,co spowodowało, że  wielu z uczniów w ogóle straciło zapał i motywację do niej. Nie brakowało jednak uczniów , którzy mimo przeciwności chcieli i potrafili spotkać się online lub „na żywo” i realizowali projekt.

Zwycięska praca to film nakręcony wspólnie przez: Gabrielę Potempę, Dorotę Półtorak, Dawida Tracza, Martę Wójcik, Agatę Antworkę i Milene Patocką. Wskazówek merytorycznych i technicznych oraz wsparcie i otuchy dodawał opiekun Tomasz Łazarewicz. Już na etapie produkcji stało się jasne, że uczestnikom pracuje się bardzo dobrze. Było oczywiste, że  członkowie grupy potrafią czerpać wiele radości ze wspólnych spotkań i rozmów. W konsekwencji powstał bardzo ciekawy materiał promujący korzyści płynące z członkostwa Polski we wspólnocie europejskiej, ale też zapis poczucia radości i chęci wspólnego działania w trudnej, pandemicznej rzeczywistości.

Nagroda główna znajduje się już w Szkole Podstawowej w Zwróconej. Organizator zapewnia również wyróżnienia indywidualne dla członków zwycięskiego zespołu.

 

Wszystkim członkom zespołu i opiekunowi Panu Tomaszowi Łazarewiczowi bardzo serdecznie dziękuję i GRATULUJĘ.  Życzę ciekawych pomysłów i dalszych sukcesów.!!!

 

                                                                                                   Dyrektor Bożena Kozera

Ogłoszenia dyrektora szkoły
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
Zakończenie roku szkolnego 2019-2020
kończymy kolejny rok szkolny i żegnamy klasę ósmą
Egzaminy klasy 8
uczniowie klasy ósmej rozpoczynają egzamin kończący szkołę podstawową
Dzieci z naszej szkoły na Dolnosląskim Festiwalu Nauki
W Centrum Kształcenia w Sulisławicach i w zabytkowej kopalni w Szklarach odbywały się zajęcia z kategorii " Kopalnia niklu, chryzoprazu i opalu, Podziemna trasa edukacyjna w Szklarach Hucie"
Herosi przedsiebiorczości
Oddanie do użytku ogrodzenia boiska
Świeto Edukacji Narodowej 2019
Uroczysta Akademia z okazji "Dnia Nauczyciela"
Wiosna 2019 w naszej szkole
Festiwal Nauki 2019
Dzień Babci i Dziadka
Sulisławice 2019
Plejada Świętych 2018
Imieniny Świętych
27 Finał WOŚP
Orkiestra 2019
100 Lat Niepodległości
Uroczyste obchody Święta Niepodległości
Dzień Nauczyciela z Oskarami
Gminne Obchody 2018
Witamy I Klasę w naszej szkole
Pasowanie naucznia klasy I
Piknik rodzinny 2018
Wspomnienia z imprezy
Zawody w Świdnicy
Trójbój lekkoatletyczny
Razem w pełni sprawni
Promyk Słońca
Sukces w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY
Gratulujemy naszym uczniom
Franky Run 2018
I Bieg z nowego cyklu
I Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej
Na Patriotyczną nutę 2018
Ksiądz Biskup Ignacy Dec w naszej szkole
Wizyta Jego Eminencji w Zwróconej
Przedstawienie Wielkanoc 2018
Inscenizacja słowno-muzyczna
Dzień kobiet
Przedstawienie w szkole i w przedszkolu
Dzień babci i dziadka
Uroczystość w Sulisławicach
WOŚP 2018
orkiestra w szkole
..Dziady.. - przedstawienie
Adam Mickiewicz w naszej szkole
Centrum Kształcenia w Sulisławicach
Wioska Internetowa - kształcenie na odległość

Najczęsciej czytane